Přednáška RDK: Hluchota jako náboženský problém?

Srdečně vás zveme na páté setkání Religionistického debatního klubu v podzimním semestru. Pozvání přijala doktorka Anna Kvíčalová a ve středu 20. ledna od 18h pronese na platformě MS Teams přednášku Hluchota jako náboženský problém? Ano! Studium sluchu mezi dějinami vědy a religionistikou. 

Dr. phil. Anna Kvíčalová, MA, kterou brněnští studenti religionistiky mohou znát z předmětů Křesťanství I a II nebo Náboženství a smysly na Západě, se ve svém výzkumu soustředí na vztahy mezi náboženstvím, smyslovou zkušeností a médii, přičemž se hlouběji zabývá mikro-úrovňovými mechanismy náboženské transformace a komunikace vědění. Mezi lety 2013 a 2017 byla výzkumnicí v Institutu Maxe Plancka pro historii vědy v Berlíně, aktuálně kromě Filozofické fakulty MU působí v Centru pro teoretická studia v Praze. 

*** 

Religionistický debatní klub je studentský projekt, který má všem studentům i široké veřejnosti přibližovat studium náboženství z různých perspektiv. Nebojte se zúčastnit a pozvat své známé a kamarády, které by dané téma mohlo zajímat!  

Za organizační tým RDK 

Adéla Petřeková a Karolina Sikorová 

 

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info