Konference “Resistance to Order and Authority in Religion” v Budapešti

Atkualizováno 20.5. Jménem všech pořadatelů z Masarykovy univerzity (Ústav religionistiky), Eötvös Loránd University (Centre for the Study of Religion) a Central European University (Center for Religious Studies) si Vás s radostí dovolujeme pozvat na čtvrtý ročník mezinárodní doktorandské religionistické konference, která proběhne 15. - 17.10. 2020 v maďarské Budapešti.

26. 2. 2020

AKTUALIZACE 20.5.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vás informovali o přesunutí termínu konference ROAR na 15.-17. 10. 2020 z důvodu trvající pandemie. S konferencí se zároveň posouvá i termín podávání přihlášek, a to na 15. 6. Pokud máte zájem se akce účastnit, přihlášky a anglické abstrakty vašich příspěvků, ne delší než 300 slov, můžete stále zasílat na crsconference2020@ceu.edu.

Prosíme, mějte na paměti, že v případě trvání současných podmínek i na podzim, bude potřeba událost opětovně přesunout. Organizační tým je však odhodlán akci zrealizovat a o případných změnách Vás bude včas informovat.

Pevné zdraví a hladké zvládání situace přeje organizační tým ÚR FF MUNI.

AKTUALIZACE 1.4.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vzhledem k neočekávaným okolnostem pandemie prodlužujeme termín pro zasílání příspěvků na konferenci ROAR 2020.

Nový termín je stanoven do 8. dubna včetně. Přípravy jsou v plném proudu a navzdory špatné předvídatelnosti situace stále existuje šance, že by konference mohla proběhnout v původním termínu (25.-27. června). O případných změnách vás budeme včas informovat.

Pevné zdraví a hladké zvládání situace přeje
organizační tým ÚR FF MUNI

Pod akronymem (ROAR) se skrývá název “Resistance to Order and Authority in Religion”, který zároveň tematicky vymezuje zaměření konference. Vítány budou příspěvky doktorandských, stejně tak jako pokročilých magisterských studentů ze všech humanitních a společenskovědních oborů, které budou odrážet konceptualizaci, management a instrumentalizaci náboženských myšlenek a přesvědčení, jež se vztahují k minulým i současným hnutím odporu. Letošními klíčovými řečníky budou dr. Michael Strmiska (SUNY) a jeden, doposud tajný, badatel či badatelka z našeho milovaného ústavu.

Uzávěrka přijímání anglických anotací příspěvků, ne delších než 300 slov, je stanovena na 15. března 2020. Veškeré bližší informace naleznete v přiloženém call for papers, popř. na stránkách konference:

Budeme tam a budeme se na vás těšit!

Za pořadatele z ÚR,
Jan Trtílek, Martin Špirk, Michal Puchovský