Graduate in Necromancy - Karetní hra z CEDRRu inspirovaná kurikulem

Dokončete magisterské studium nekromancie v nové karetní hře pro jednoho hráče. Hrajte ve svém prohlížeči.

19. 6. 2024

Tomáš Glomb vytvořil poutavou karetní hru pro jednoho hráče nazvanou Graduate in Necromancy, která čerpá inspiraci z kurikula Religionistiky. V této hře se ujmete role studenta, který se snaží během pouhých dvou semestrů získat magisterský titul v oboru Nekromancie. Budete muset absolvovat předměty a strategicky hospodařit s omezenými zdroji. Pokud půjde do tuhého, můžete využít své znalosti z bakalářského studia a přivolat si studijní pomoc. Ačkoli je hra vytvořena pro zábavu, odraz některých skutečných výzev je někdy až děsivý. Hráči musí zůstat příčetní, pracovat na své diplomové práci a absolvovat předměty, aby nasbírali alespoň 45 kreditů. Oproti opravdovému studiu se celý herní zážitek odehraje během pouhých 10 minut. Hru Graduate in Necromancy, která původně vznikla jako takzvaná print and play hra, nyní Tomáš Hampejs převedl do digitální podoby a zpřístupnil ji tak pro hraní na elektronických zařízeních.

Původní hra, pravidla Digitální verze hry

O co ve hře jde?

Abyste úspěšně získali magisterký titul v nekromancii, musíte a) nasbírat alespoň 45 kreditů z absolvovaných předmětů, b) dokončit diplomovou práci a c) vyhnout se stavu šílenství v průběhu akademického roku, který se skládá ze dvou semestrů. V každém tahu si dobíráte kartu z balíčku aktuálního semestru. Pokud je to karta předmětu (což je většina karet), rozhodnete se, zda:

  1. se přihlásíte se do nového kurzu nekromancie, ale ztratíte trochu příčetnosti,
  2. kartu zastrčíte pod dokončený kurz, abyste vyvolali studijního pomocníka a získali z již dokončeného kurzu bonus,
  3. kartu odhodíte, abyste trochu posunuli svou diplomovou práci,
  4. odložíte kartu na hromádku "Možná později", která se později zamíchá do balíčku pro druhý semestr (na hromádku "Možná později" lze přidat až 4 karty).

Digitální verze: slovník a rozhraní

Sanity: Sleduje vaši příčetnost. Hru začínáte se 3 body příčetnosti. Minimální počet bodů příčetnosti je -2, maximální 5. Na začátku druhého semestru se k vašemu aktuálnímu stavu příčetnosti automaticky přičtou 3 body. Chcete-li vyhrát hru, nesmíte mít na konci hry příčetnost nižší než 0.

Thesis: Sleduje dokončení vaší diplomové práce. Abyste vyhráli hru, musíte dokončit diplomovou práci před koncem druhého semestru (Thesis políčko musí mít hodnotu 5).

Credits: Počítá vaše kredity za absolvované předměty. Chcete-li vyhrát, musíte na konci hry nasbírat alespoň 45 kreditů.

Bez popisku


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info