Postup odevzdání disertační práce v 9 bodech

Důležité informace o ukončování doktorského studia jsou uvedeny na stránkách studijního oddělení. K nim doplňujeme přehledný postup.

1. Studující nejprve požádá e-mailem Studijní oddělení o založení archivu práce v IS MU (phd@phil.muni.cz). Ve stejné zprávě referentovi sděluje finální název disertační práce v jazyce práce a v angličtině, konzultovaný se školitelem.

2. O finální verzi práce, přílohách, anotaci a klíčových slovech se studující poradí se školitelem.
  3. Studující do archivu vloží kompletní text disertační práce včetně příloh, anotaci česky a anglicky a klíčová slova česky a anglicky. V tu chvíli je archiv řádně naplněn.

4. Poté studující archiv uzavře.
  5. Školitel disertaci v archivu práce zkontroluje a potvrdí čitelnost souboru a původnost práce.

6. Studující vyplní případné chybějící údaje v aplikaci Individuální studijní plán v IS MU a uvědomí školitele, který individuální studijní plán zkontroluje, a pokud je vše v pořádku, jeho splnění potvrdí.

7. Studující se ujistí o splnění všech předmětů zapsaných v daném semestru.

8. Studující podá studijnímu oddělení přihlášku k obhajobě za použití formuláře, a sice zasláním e-mailu z oficiální adresy v IS MU (externí e-mailovou schránku nelze použít) na adresu phd@phil.muni.cz.

• Spolu s přihláškou, případně později dle dohody se Studijním oddělením, také elektronicky zasílá všechny povinné přílohy práce, vyjmenované na stránkách Studijního oddělení.

• Referent kontroluje, zda student splňuje podmínky ukončení studia a má uzavřené všechny předměty. Dále je kontrolován stav Individuálního studijního plánu v aplikaci a jeho potvrzení školitelem. Zároveň studijní oddělení posílá na sekretariát ústavu soupis splněných předmětů, který má zkontrolovat a podepsat předseda oborové komise (tento úkon stačí splnit v nadcházejících týdnech, není podmínkou přijetí disertace). POZOR: Disertační práci včetně přihlášky k doktorské zkoušce a obhajobě je třeba odevzdat minimálně jeden semestr před uplynutím maximální doby studia.

• Pro konání obhajoby v jarním semestru (resp. do konce září) je třeba disertační práci včetně přihlášky ke zkoušce a obhajobě a všech povinných příloh odevzdat nejpozději do 31. ledna.

• Pro konání obhajoby v podzimním semestru (resp. do konce února) je pak nejzazším termínem 31. srpen. Disertační práce je však možné odevzdávat průběžně během celého akademického roku.

9. Pokud je vše v pořádku, Studijní oddělení požádá předsedu oborové komise o navržení oponentů a zkušební komise.