Harmonogram státní zkoušky a obhajoby disertace

Cestu k absolvování doktorského programu lemuje série "finalizujících" studijních událostí - Státní doktorská zkouška, Interní obhajoba a finální Obhajoba disertační práce.

Doktorská státní zkouška

• V 5., nejpozději 7. semestru studia (s přihlédnutím k době případného přerušení) si studující registrují předmět Doktorská státní zkouška a absolvují doktorskou státní zkoušku. Studující starého programu (imatrikulace do PS 2021 včetně) mohou dle vlastní volby zkoušku konat i až na konci studia společně s obhajobou disertace.

• Dejte pozor na to, že prerekvizitou doktorské zkoušky je absolvování předmětu RLDrA09 Příprava článku! Tuto prerekvizitu jsme zavedli jako kontrolní bod proto, aby studujícím připomněl, že je třeba článek odeslat do recenzního řízení se značným předstihem tak, aby byl do doby uzavírání studia publikován.

Pokročilá verze disertace, Interní obhajoba a finální verze disertace

• V předpředposledním semestru studia si studující registrují předmět RLDrA12 Doktorský seminář IV: Pokročilá verze disertace a ve zkouškovém období v rámci tohoto kurzu odevzdávají pokročilou verzi disertace k interní obhajobě.

• V předposledním semestru si studující registrují předmět RLDrA14 Doktorský seminář V: Interní oponentura a dokončení disertace.

• Školitel a určený interní oponent v rámci tohoto předmětu pročítají práci a na interní obhajobě, případně i písemně formou komentářů k práci, dávají studujícím zpětnou vazbu k dokončení práce.

• Interní obhajoba se koná fyzicky, online nebo hybridně a svým průběhem připomíná obhajobu (jde vlastně o cvičnou obhajobu).

• Studující poté na základě vlastní úvahy, zpětné vazby školitele a zkušeností z interní obhajoby disertaci dokončuje a do 31. ledna (podzimní semestr), resp. 31. srpna (jarní semestr), odevzdává její finální verzi.

Obhajoba disertace

• V posledním semestru studia, v termínu určeném předsedou oborové rady, se koná obhajoba disertace.