Tereza Menšíková na Global Digital Humanities Symposium 2024

30. 4. 2024

Tereza Menšíková se nedávno zúčastnila prestižního Global Digital Humanities Symposium 2024, které se letos konalo na Michigan State University. Tereza tam prezentovala svůj výzkum s názvem "Digital Activism among Dalit-Bahujan Communities in India: Anti-Caste Discourses in Relations and Conflict". Výzkum tak rozkrývá téma zvládání konfliktů a krizí pod novým projektem „Za hranice bezpečnosti: role konfliktu v posilování odolnosti“, reg. č.: CZ.02.01.01/00/22_008/0004595, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Kromě poutavé přednášky Tereza také využila příležitost k navázání cenných kontaktů a spolupráce s místní univerzitou a komunitami.