Anestis Karasaridis získal IGA grant

Anestis Karasaridis uspěl se svým návrhem výzkumu "Antonínský mor v Římě: Komparativní modelování možných patogenů" v grantové soutěži doktorských studentů (IGA) Masarykovy univerzity.

18. 12. 2020 CEDRR

Anestis v následujícím roce vytvoří matematický model toho, jak se ve městě Řím šířily ve druhé polovině druhého století n. l. nemoci, aby tak identifikoval nejpravděpodobnější příčinu pandemie označované názvem antoninovský mor. Jelikož dosud nemáme molekulární doklady patogenu, který tuto pandemii mohl způsobit, umožní výsledky tohoto projektu překlenout absenci pramenů a zakotvit Anestisův dizertační výzkum vztahu raného křesťanství a šíření nemocí v pevnějších výzkumných základech.